Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

Roma’dan Venedik’e Tren ile Nasıl Gidilir?

Genel

Roma’dan Venedik’e uygun fiyatlı tren bileti için trenitalia yerine trenitalo firmasına bakmak daha hesaplı olacaktır. Roma Termini istasyonunda trenin kalkacağı peron, yolculuktan 15 dakika önce belli oluyor. O ana kadar panonun önünde durup treninizi kontrol etmelisiniz. Bileti yüksek sezonda (Temmuz ayı) aldım ve gidiş-geliş 98 Euro tuttu.

Tren 250 km/h’a kadar ulaşıyor.

Yolculuk 3,5 saat sürüyor. Benim rastladığım en yüksek hız 250 km/h oldu. Ekranda anlık hız bilgileri veriliyor. Tren Floransa, Bologna ve Padova’da duruyor. Roma’dan Venedik mesafe 530 km.

Roma’dan Floransa’ya kadar koltukta düz gittiyseniz, Floransa’dan sonra ters gidiyorsunuz. Ya da tam tersi, yolculuğa ters giden koltukta başladıysanız, Floransa’dan sonra düz gitmeye başlayacaksınız.

italo trenleri

Burada tavsiyem düz giden koltuklarla yolculuğa başlamanız. Bileti alırken özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü Floransa’dan sonra inen çok kişi oluyor. Koltuğunuz tersse bile boşalan koltuklara geçip yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Roma’dan Venedik’e giden Trenitalo trenleri konforlu. Koltukta bacak bacak üzerine atabiliyorsunuz. Her koltuğun altında elektrik prizi var. Bilgisayarınızı dahi önünüzdeki tablaya koyup çalışabilirsiniz. Ayrıca trende ücretsiz wi-fi bulunuyor. Vagon aralarındaki otomatlardan espresso ya da atıştırmalıklar alabilirsiniz.

Destek olmak için Youtube kanalıma abone olun, Roma ile kalın.

Esenlikler.

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

Benimle Fotoğraf Turu Yapmak İçin: http://bit.ly/2Pe6M6k

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.