Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

Roma’dan Floransa’ya Nasıl Gidilir?

Genel

Roma’nın en büyük tren istasyonu olan “Roma Termini” istasyonundan “Italo” ve “Tren Italia” olarak 2 şirket var. Italo, Tren Italia’dan daha ucuzdur ve hemen hemen aynı kalitedirler. Tren Italia çoğu zaman Italo’dan 5-10 Euro daha pahalıdır.

Roma’dan Floransa’nın merkeze en yakın istasyonu Santa Maria Novella istasyonuna gitmelisiniz. Roma’dan Floransa hızlı tren ile kaç saat sürer derseniz 1,5 saat sürüyor. Trenin hızı 260 km. hıza kadar ulaşır.

Koltuk numaranıza göre ters koltuklarda da seyahat edebilirsiniz. Bilet alırken belirtebilirsiniz. Tren biletinizi web sitelerinden online satın alabilirsiniz. Floransa Santa Maria Novella istasyonundan Duomo meydanına mesafe yürüyerek ortalama 15 dakika.

Roma’dan Floransa’ya tren ile günübirlik gidilip gelinebilir.

Aynı gün ve saat için iki ayrı şirketten aldığım fiyatları görebilirsiniz. Bu fiyatlar sezonluktur ve tarihe göre değişiklik gösterir.

Roma Floransa Tren Bilet Fiyatları – Italo
Roma Floransa Tren Bilet Fiyatları – Tren Italia

Roma’dan Venedik’e giderken çektiğim videoyu izleyebilirsiniz. Gezi maceralarıma ortak olmak için Youtube kanalıma abone olun.

Sevgiler.

Roma’dan Venedik’e nasıl gidilir?

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

Benimle Fotoğraf Turu Yapmak İçin: http://bit.ly/2Pe6M6k

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.