Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

Roma’da Ne Yenir? | Roma’da Gezilecek Yerler

Genel

İtalya yemekleri ile dünyaca ün yapmış bir ülke. Peki Roma’da ne yenir?

İlk akla gelen makarna (İtalyancası Pasta) ve pizza. Daha önce size Roma’da ucuz restoran adresleri vermiştim. Biri Trastevere’de bulunan Carlo Menta. Uygun fiyata lezzetli makarnalar yiyebilirsiniz. Biri de Peppo Restoran. Orada da özellikle deniz mahsülleri ile marine edilmiş pizza ve makarnalar yiyebilirsiniz. Pasta ve pizzanın haricinde özellikle ne yenmeli? Roma’ya özel yemekler nelerdir?

Roma’ya özel yiyeceklerin başında suppli geliyor. En lezzetli ve en ucuz Suppli’leri Trastevere’de burada bulabilirsiniz. Web adresleri : https://www.suppliroma.it/ İçi pirinç, dışı yağda kızarmış özel bir atıştırmalık.

Roma macerama ortak olmak için tıkla;
https://www.youtube.com/romabileti/?sub_confirmation=1

Roma Suppli

Bir diğer tavsiyem de daha önce methini duyduğunuz Roma’da tiramisu keyfi. En meşhuru İspanyol Merdivenleri yakınındaki Pompi. Tam adresi burası. Ancak ben size Trastevere’de bir başka yer daha önereceğim. Trastevere Tiramisu. Buraya ulaşmak için tıklayın. Angela kendi elleri ile orada size taze taze Tiramisu yapacak.

Trastevere Tiramisu

Yine Trastevere bölgesinde Sicilya Kafe’ye gidip orijinal Cannoli yiyebilirsiniz. Sicilya’ya özel bir tatlıdır ve Sicilyalılar bu tatlıyı şahane yaparlar. Sicilya Kafe’ye gitmek için tıklayın.

Cannoli Tatlısı

Dondurma için iki önemli yer önereceğim. Biri merkezde Giolitti, diğeri merkeze biraz daha uzak olan ve orijinal bir İtalyan mahallesinde bulunan Tony. İkisi de muazzam dondurma yapar. Kişisel görüşüm Tony’nin daha başarılı olduğudur.

Yine Roma’ya özel bir yiyecek olan ve özellikle Yahudi mahallesinde en lezzetlilerini yiyebileceğiniz kızarmış “Carciofi”. Şiddetle öneriyorum.

Roma’da carciofi nerede yenir?

Trastevere Mahallesinde çektiğim videoyu izlemenizi öneririm.

Roma macerama ortak olmak için tıkla;
https://www.youtube.com/romabileti/?sub_confirmation=1

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

Benimle Fotoğraf Turu Yapmak İçin: http://bit.ly/2Pe6M6k

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.