Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

Roma’da Kahve Nerede İçilir?

Genel

Roma’da orijinal İtalyan kahvesi nerede içilir?

1760 yılında kurulmuş olan ve dünden bugüne bir çok ünlü ismi ağırlayan o eşsiz kahvecinin adı Caffe Greco! İspanyol merdivenlerine sırtınızı verin ve tam karşınızdaki lüks mağazaların olduğu caddede yürüyün. Az ilerde sağınızda Caffe Greco’yu göreceksiniz. Adres linkini paylaşıyorum; https://goo.gl/maps/sKFpBhHAjBjjR9Tr5

Roma’daki eski bilim adamı ve alimler bu kafeyi ziyaret etmişlerdir. İçeride 300’den fazla eser sergileniyor. Yani bir kahve parasına bir de sergi gezmiş olacaksınız.

Ayakta kahve içerseniz fiyatı 1.80 Euro. Masada oturarak salondaki atmosferi hissetmek istiyorsanız kahvenin fiyatı 7 Euro.

Peki evimize götürüp içmek üzere kahve satın almak istiyoruz. Benzetme yapmak gerekirse Roma’nın “Kuru Kahveci Mehmet Efendi”si nerededir?

Burası da yine eskilerden kalma çok özel bir kahveci. Tazza d’Oro. Kuruluş yılı 1944. Şahsen ben kahvelerimi her zaman buradan alıyorum. Moka Pot cezvede yapmak için aldığım kahvelerin 250 gramı 6 Euro.

İnternet üzerinden alışveriş yaparsanız bir kaç Euro daha ucuza satın alabilirsiniz. http://www.tazzadorocoffeeshop.com/categoria-prodotto/la-regina-del-caffe/sacchetti/
Tazza d’Oro Pantheon tapınağının önündeki meydanda bulunuyor.

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

Benimle Fotoğraf Turu Yapmak İçin: http://bit.ly/2Pe6M6k

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.