Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

Roma Müze Kartı Roma Pass Nedir?

Genel

Roma Pass, Roma müzelerine giriş kartıdır. Aynı zamanda ulaşım hakkı sağlayan bir şehir kartıdır. İşte detaylar;

Roma Pass havalanı dahil bir çok noktada satılıyor. Şehir içinde de Tabacco yazan gazete bayilerinden temin edebilirsiniz. İçerisinden bir de müzelerin yerini gösteren bir harika çıkıyor.

48 saatlik ve 72 saatlik iki ayrı çeşidi bulunuyor.
48 saatlik olan kart sadece 1 müzeye giriş hakkı veriyor, 72 saatlik olan ise 2 müzeye girişi hakkı veriyor.
Gelin Roma Pass kartı almak mantıklı mı, birlikte hesaplayalım.

Roma’da görmemiz gereken yerlerin başında Kolezyum var. Roma’da görülecek yerler ile ilgili bir yazı yazmıştım. Buradan okuyabilirsiniz. https://www.romabileti.com/roma-turu-tavsiyeleri/

Roma Pass Fiyatları

Roma Pass Fiyatları:
48 saatlik 28 Euro
72 saatlik 38,50 Euro.

Kolezyum’un girişi 16 Euro. Aynı bilet ile Palatine Tepesi ve Roma Forumu ziyaret edilebiliyor. Buradaki ziyaretinizi bitirip Dünyanın ilk müzesi olan Capitolini Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Roma Forumu ziyaretiniz bittikten sonra Capitolini Müzesi yürüyerek 5 dakika mesafede. Capitolini Müzesi girişi de yine 16 Euro.

48 Saatlik Roma Pass 28 Euro.
Kolezyum 16 Euro.
Arada 12 Euro’luk bir fark kalıyor. Onu da otobüs, tramvay ve metro ulaşımlarınız için alacağınız ulaşım biletlerine sayabilirsiniz. Roma’da otobüs, tramvay ve metro için aynı bilet kullanılıyor. Tek kullanımlık bir kart şeklinde olan 1,5 Euroluk biletle 100 dakika içinde bu üç ulaşım aracını istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz.

Roma Pass Vatikan’da geçerli mi? Maalesef değil. Vatikan İtalya’ya bağlı bir yer değil. Ayrı bir şehir devleti. Bu mantıkla aralarında müze kart ile ilgili bir bağ yok.

Otelinizden merkeze gidiş gelişiniz günlük 3 Euro. Şehir içinde 2’şer kez tramvay ya da otobüs kullansanız 3 Euro’da öyle eklenir ve günlük 6 Euro ulaşım bedeliniz olur.

Ayrıca Roma Pass kartı Roma’da 80 müzede indirim sağlıyor. Şayet bu müzeleri de ziyaret edeceksiniz Roma Pass kartı avantaj sağlıyor.

72 Saatlik Roma Pass 38,5 Euro.
Kolezyum ve Capitolini Müzesi toplam 32 Euro. 3 günlük ulaşım için de bu kartı kullanacağınızı düşünürsek avantajlı olduğu kesin.

Roma Pass avantajlı mı?
Oteliniz Roma merkezde değilse ve uzun yürüyüşleri sevmiyorsanız, (yani gün içinde otobüs, metro, tramvay kullanacaksanız) 2günlük veya 3 günlük olan Roma Pass avantajlı.

Roma Macerama Ortak Olmak için Tıkla


Roma Pass kimler için değmez?
Sadece Kolezyum’u görecekler için değmez. Çünkü Kolezyum giriş bileti 16 Euro. Sık ulaşım kullanılmayacaksa yine değmez. Ulaşım bileti 100 dakika için 1,5 Euro. Roma’da ulaşımın nasıl olduğunu şu videoda anlattım, izleyebilirsiniz.

Roma’da Ulaşım Nasıl?

Roma macerama destek olmak için Youtube Kanalıma abone olun.
www.youtube.com/romabileti

12.2019 – Roma
Teşekkürler.

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.