Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

İtalya’da Öğrenci Ev Arkadaşı

Genel

Yeniden herkese merhaba. Ocak 2019’dan beri Roma’daki yaşantım devam ediyor ve burada yaşayan Türk vatandaşlarına fayda sağlayacak projeler geliştirmeye çalışıyorum. 

Facebook’ta “İtalya’da Yaşayan Türkler” gibi bir kaç gruba üyeyim. İtalya’nın çeşitli şehirlerinde yaşayan öğrencilerin yüksek ev kiralarını karşılayabilmek adına bir araya gelmeye çalıştıklarını görüyorum. Bununla ilgili nasıl bir fayda sağlayabilirim diye düşünürken Google üzerinden bir arama modülü kurdum. Öğrenci, sisteme aradığı evin özelliklerini ve kendisi hakkında bir takım temel bilgileri girdikten sonra formu gönderiyor. Ben de forma girilen bilgileri bir tabloda birleştirip, benzer aramalar yapan öğrencilerin iletişim bilgilerini karşılıklı olarak paylaşıyorum. Kendi aralarında iletişime giren öğrenciler anlaşırlarsa birlikte ev aramaya çıkabilir ya da herhangi biri hali hazırda bir evde kalıyorsa, yanına arkadaş alabilir.

Form linki aşağıdadır.
https://forms.gle/UUKvr1413TNcjeV28

Formda girilen bilgilerden bazıları şunlar; ödeyebileceği kira bütçesi, sigara kullanıp kullanmadığı, evcil hayvan besleyip beslemediği, ev aradığı bölge, okuduğu üniversite gibi.

Alınan datalar, e-posta veya telefon numaraları hiç bir şekilde bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır. Hatta Roma Bileti dahi konu ile ilgili bildirim yapmanın dışında kişiler ile iletişime geçmemektedir.

Projeye destek vermek için İtalya’da okumuş olan ya da halen okuyan öğrenci arkadaşların forma girip incelemeleribi, soru ya da şık önerisi olanların bana bildirmelerini rica ederim.

Roma Bileti olarak İtalya’da eğitim gören öğrencilere bu konuda fayda sağlamak üzere projeyi hazırladım. Umarım yarar sağlayacaktır. Gelecek eğitim ile gelecek.

Hoşçakalın.

Ahmet Ebcim
24 Eylül 2019 – Roma

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

Benimle Fotoğraf Turu Yapmak İçin: http://bit.ly/2Pe6M6k

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.