Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

İtalya Türkiye Euro 2020 Maç Bileti ve Konaklama Fiyatları

Genel

12 Haziran 2020’de Euro 2020 açılış maçı İtalya Türkiye karşılaşması Türkiye saati ile saat 22:00’de oynanacak. Uluslararası önemli her maçta olduğu gibi bu maç için de uçak biletleri şimdiden uçmuş vaziyette.

Peki bu maçı nasıl uygun fiyata getirip yerinde izleyebiliriz? Roma’da yaşayan biri olarak bir takım araştırmalar yaptım. Hemen paylaşıyorum.

Normalde 12 Haziran’da Roma’ya gelip 13 Haziran’da İstanbul’a dönecekseniz, Pegasus Havayollarının şimdiden belirlediği fiyat 5000 TL’yi geçiyor. İşte ekran görünütüsü:

Ancak maç gününden bir kaç gün önce gelip, maç gününden birkaç gün sonra dönecekseniz, fiyatlar daha makul seviyelere geriliyor. Onun da ekran görüntüsünü aldım. Ortalama 1500 TL’ye geliyor.

Aradaki 3500 TL’lik fark yaklaşık 600 Euro ediyor. O para ile Roma’da keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Konaklama ücretleri AirBNB web sitesinden aldığım rakamlara göre gecelik ortalama 45-60 Euro arasında.

Maç 68.000 kapasiteli Roma Stadio Olimpico’da oynanacak. Şehir merkezinden tramvay ile 30 dakikada ulaşılabiliyor.

Roma Stadyumu’na Ulaşım

Roma taraftarı holigan, saldırgan bir taraftar değil. Daha önce Roma-Udinese ve Roma-Cagliari maçlarına gittim. Herhangi bir taşkınlık olmadı. Taraftarlar şarkı söyleye söyleye maçı izlediler. Milli maçta da herhangi bir taşkınlık yaşanacağını düşünmüyorum.

Bu maçın EURO 2020 ilk açılış maçı olması büyük önem taşıyor. Türk Milli Takımını bu maçta yine milyonlarca futbolsever izleyecek. Prestijimiz için son derece önemli bir maç. Ayrıca bu maç Cengiz Ünder açısından da farklı. Cengiz Ünder’in kendi kulübü olan A.S.Roma’nın kendi stadyumunda İtalya Milli Takımı’na karşı mücadele edecek. İtalyanlar Cengiz Ünder’i çok seviyor ve ona “Cengo” diye hitap ediyorlar. İtalya’da top koşturan bir başka oyuncumuz ise Hakan Çalhanoğlu. O da Milan’da forma giyiyor.

Şenol Hoca bu iki yetenekli sporcuya ilk 11’de yer verecek mi? Maç günü öğreneceğiz.

Maç biletleri UEFA’nın sitesinde satışa çıktı. Bu likten bilet başvurusu yapabilirsiniz. https://www.uefa.com/uefaeuro-2020/ticketing/#/turkey

İtalya Türkiye Maç Bileti fiyatları 75€, 145€ ve 225€ olarak değişiyor.

İtalya Milli Takımı’nın toplam değeri 876 milyon €. Türk Milli Takımı’nın toplam değeri 159 milyon €. Ancak bu iş rakam işi değil. Türkiye’nin bileğinin hakkı ile gruptan çıkacağına inanıyorum.

İtalyan basını, Türk Milli Takımı defansı Merih ve Çağlar duvarını aşmakta zorlanacaklarını yazdı. Ayrıca Türkiye’nin çok genç bir takım olmasından da endişe ettiklerini duyurdular.

12 Haziran 2020 saat 22:00’de tüm Türkiye tek yürek olacak ve coşkuyu birlikte yaşayacağız. Başarılar Türkiyem.

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

Benimle Fotoğraf Turu Yapmak İçin: http://bit.ly/2Pe6M6k

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.