Roma Şehir Rehberi

Social Navigation

Roma Stadyumu – Cengiz Ünder’li Roma

Genel

Futbola ilgim olmamasına rağmen Roma-Udinese maçının bir gün öncesinde Via Del Corso caddesinde AS Roma aracının bilet sattığını gördüm ve 25 Euro’ya kale arkası bileti aldım. Nakit geçmiyor. Bileti alırken kimliğiniz ile alıyorsunuz. Kimliksiz bilet alınamıyor ve kimliği olmayan da stada alınmıyor. Şayet tatiliniz sırasında maça gidecek olursanız pasaportunuz yanınızda olsun.

Via Del Corso caddesinin en sonunda bulunan Popolo Meydanının hemen yanında Flaminio tramvay durağı var. Buradan 2 numaralı tramvay ile stada gidilebiliyor. Maça giderken herhangi bir taşkınlık, tezahürat, meşaleler yoktu. İnsanlar gezintiye çıkmış gibi taraftar atkılarını almışlar, yediden yetmişe her yaştan insanlar vardı. Bir sinema salonuna girer gibi koltuk numaralarımıza göre yerlerimizi aldık ve beklemeye başladım. Milli gururlarımızdan biri olan Cengiz Ünder’i izlemek için sabırsızdım. Maç başlamadan önce taraftarlar hep bir ağızdan Roma Roma Roma şarkısını söylemeye başladı. Çok etkileyiciydi. Maçtan sonra araştırdım ve burada şarkının orjinalini buldum. : https://www.youtube.com/watch?v=45if6jkpMPI Maçın sonlarına doğru Cengiz Ünder oyuna girdi. Roma taraftarının Cengiz Ünder’e sevgisi oyuna girerken aldığı alkıştan belliydi. Maç Roma’nın Udinese karşısında 1-0 üstünlüğüyle sona erdi. Yoğun bir yağış altında oynandı. Maçtan sonra yine aynı şekilde tramvay ile döndüm. Bu heyecanı yine Roma Bileti Youtube kanalımda paylaşmaya çalıştım. Kanalıma abone olun, bildirim zilini açmayı unutmayın :)

16 Nisan 2019, Monteverde

Roma Udinese Maçı

Merhaba ben Ahmet Ebcim. Roma’da yaşıyorum.
Roma şehir hayatı, İtalya ve İtalyanlar ile ilgili içerikler üretiyorum.
Videolarımı izlemek için buradan Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

Benimle Fotoğraf Turu Yapmak İçin: http://bit.ly/2Pe6M6k

İletişim: romabileti@gmail.com


Roma Bileti

Roma Bileti, Roma’da yaşayan Ahmet Ebcim’in deneyimlerini paylaştığı bir blog yayınıdır. Ayrıca Youtube, Facebook ve Instagram üzerinden düzenli yayınlar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir